Między Wierszami

Spotkania (w) Między Wierszami

Miło nam poinformować, że w terminie od września do końca października 2020 będziemy realizowali zadanie "Spotkania (w) Między Wierszami", w trakcie którego weźmiecie udział w cyklu wydarzeń ze starannie wybranymi przez nas pisarzami: Mikołajem Grynbergiem (26.09), Markiem Stelarem (30.09), Jakubem Małeckim (2.10), Elizą Piotrowską (9.10) i Jakubem Szamałkiem (16.10). Wydarzenia będą transmitowane online na naszym profilu Facebookowym.

Serdecznie zapraszamy!

Zadanie "Spotkania (w) Między Wierszami" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo MK

Księgarnia Między Wierszami

Pomysł na kawiarnio-księgarnię zrodził się z naszego zamiłowania do świata literatury, kulturalnych uniesień i spotkań przy filiżance aromatycznej kawy. Chciałyśmy stworzyć przestrzeń, gdzie nie tylko można usiąść i poczytać książkę. Naszym celem było stworzenie przystani do obcowania z drugim człowiekiem. Miejsca szczególnego, wykraczającego poza schematy sieciowych księgarń, dyskontów i handlu internetowego, gdzie książka nie jest wyłącznie towarem. Miejsca niezależnego, wyróżniającego się indywidualnym stylem i podejściem do klienta. Podjęłyśmy wyzwanie, żeby w świecie przesyconym komercjalizmem, wyselekcjonowanymi tytułami wzbudzać ciekawość, zarażać miłością do czytania, doradzać i pełnić rolę edukacyjną. Sporą część księgarni zajmuje kącik dla dzieci, gdyż książki dziecięce są dla nas szczególnie ważne. Zachęcamy, aby maluchy od najmłodszych lat obcowały z literaturą, by w przyszłości stały się świadomymi czytelnikami i tak jak my, z przyjemnością oddawały się wspaniałym podróżom literackim. W celu zaszczepiania w nich pasji czytelniczej organizujemy warsztaty artystyczno-literackie oraz czytanie książek wraz z edukacyjnym oprowadzaniem po lokalu.

Działy księgarni

W naszej ofercie znajduje się obecnie blisko 6000 unikalnych książek, gier i artykułów papierniczych. Żaden nie trafił do nas z przypadku – wszystkie starannie przejrzeliśmy i wyselekcjonowaliśmy. Specjalizujemy się w książkach dla dzieci i młodzieży, literaturze obcej i literaturze faktu,

Czytaj więcej...

Wydarzenia kulturalne

W Między Wierszami nieustannie dbamy o to, aby zaskoczyć Was nowymi aktywnościami. Pod naszym dachem doświadczycie nie tylko słodkości i książek, ale też spotkań autorskich, warsztatów z psychoterapeutami, warsztatów dla dzieci oraz prelekcji na tematy literackie i naukowe.

Czytaj więcej...

Książki artystyczne na zamówienie

Wspólnie z Wydawnictwem Artystycznym Kurtiak i Ley zapraszamy do obejrzenia oferty kolekcjonerskich wydań klasyki literatury, którą prezentujemy w specjalnej witrynie na miejscu w księgarni.

Rękodzieło

Poza artykułami znanych firm o uznanej renomie, oferujemy również produkty wykonane ręcznie przez lokalne pracownie. W naszej ofercie znajdują się kartki, zakładki, magnesy, kubki i maskotki.