Wydarzenie Gwar Koloru

W dniu 7/10/2022 mieliśmy przyjemność być gospodarzami wyjątkowego wydarzenia artystycznego stanowiącego połączenie wernisażu oraz wieczoru poezji. Naszymi gośćmi byli:


Monika Łasak-malarstwo, Agata Kasprowicz –poezja
oprawa muzyczna: autor i w wykonanie Marek Kwarta
recytacja wierszy: Paulina Skrzypek

Prace malarskie Pani Moniki oraz tomik poezji Pani Agaty będą u nas dostępne do 7/11/2022

 

Gwar koloru jak powstał?
Kiedy słowo z obrazem się brata, przenika i bawi, powstają rzeczy spójne pomimo ,że z dwóch dusz złożone. Prowadzi do tego zrozumienie, uwaga i otwarty umysł. Tak właśnie powstawała wystawa „Gwar koloru". Wszystko zaczęło się wraz z powstaniem strony internetowej z obrazami. Równolegle powstał pierwszy wiersz. To był początek. Okazało się że możliwa jest komunikacja między obrazem i wierszem. Między malarstwem a poezją.
„Ta wymiana myśli, słów, kolorów, faktur zaprowadziła nas tutaj. Nowy obraz, nowe doznania, wspomnienia i przemyślenia. Myśli zaklęte w barwach. Pojawia się słowo, pomysł, coś co łączy nasze widzenie świata jako dwóch kobiet. Powstają historie które chcemy Wam przestawić.”

 

Monika Łasak
Przygodę z malarstwem rozpoczęła kilka lat temu ale działania plastyczne towarzyszyły jej od początku pracy zawodowej, która związana jest z edukacją przedszkolną. Od kilku lat prowadzi stronę internetową ,,Wyznanie pędzla”.

https://www.facebook.com/people/Wyznanie-p%C4%99dzla/100063482831485/

„Moje doświadczenia malarskie kształtowały się z potrzeby tworzenia, doświadczania, obserwacji często relaksowania się. Działalność plastyczna towarzyszyła mi w mojej codziennej pracy, poznawanie technik plastycznych jest moim hobby. W swoich pracach wciąż eksperymentuję z różnymi technikami i mediami szukając najlepszej formy wyrazu. Uwielbiam uwieczniać niezwykłość świata, ludzkich emocji ukrytych w postaci ptaszorów. Zmierzam w kierunku prostoty i czytelności przekazu. Wiele moich prac znajduje się w domach sympatyków malarstwa co sprawia mi ogromną radość i satysfakcję...”

Agata Kasprowicz
Nauczyciel, pasjonatka książek i siły słowa. Często zbyt wrażliwa, choć mocno trzymająca się życia. Poezja jest ze mną od wielu lat, pierwsze próby to koniec szkoły podstawowej i liceum. Pierwszy mistrz, Konstanty Ildefons Gałczyński. Pierwszy tomik "Gdy skrzydłem noc oczy mi zamyka ..." ukazał się dwa lata temu.

„Spotkania autorskie pozwoliły mi uwierzyć że warto pokonać bariery, podzielić się swoim spojrzeniem na emocje, wydarzenia, zależności. Szukam słów, przebieram między nimi, bawię się próbując ująć myśli w miarę przyzwoite ramy i mam nadzieję że nigdy się z tego nie wyleczę...”