Azyl na wyjeździe

 

W piątek 19.08.2022 mieliśmy okazję i niewątpliwą przyjemność zaprezentować w naszych wnętrzach AZYL na wyjeździe
-fantastyczne muzyczno liryczne wydarzenie artystyczne!                                                                        

AZYL został stworzony w Warszawie z inicjatywy utytułowanego artysty - Jakuba Wociala
tymczasem u nas w Szczecinie, w przytulnej, klimatycznej scenerii naszej księgarni wystąpiili:

Znakomita aktorka scen muzycznych i teatralnych, prezes Fundacji START Sylwia Różycka, która była inicjatorką tego wydarzenia
Genialny aktor Teatru Polskiego, reżyser i twórca Teatru Kameralnego w Szczecinie - Michał Janicki
oraz gościnnie - z samej stolicy - piękna i niezwykle utalentowana Paulina Janczak

Spędziliśmy cudowne popołudnie- kameralne, nastrojowe, przy wspaniałych dźwiękach muzyki i intymnych rozmowach zza kulis                                                               
Mamy ogromną nadzieję jeszcze się kiedyś spotkać w podobnym gronie

Dziękujemy serdecznie organizatorom i naszym gościom

 

azyl

Wydarzenie Gwar Koloru

W dniu 7/10/2022 mieliśmy przyjemność być gospodarzami wyjątkowego wydarzenia artystycznego stanowiącego połączenie wernisażu oraz wieczoru poezji. Naszymi gośćmi byli:


Monika Łasak-malarstwo, Agata Kasprowicz –poezja
oprawa muzyczna: autor i w wykonanie Marek Kwarta
recytacja wierszy: Paulina Skrzypek

Prace malarskie Pani Moniki oraz tomik poezji Pani Agaty będą u nas dostępne do 7/11/2022

 

Gwar koloru jak powstał?
Kiedy słowo z obrazem się brata, przenika i bawi, powstają rzeczy spójne pomimo ,że z dwóch dusz złożone. Prowadzi do tego zrozumienie, uwaga i otwarty umysł. Tak właśnie powstawała wystawa „Gwar koloru". Wszystko zaczęło się wraz z powstaniem strony internetowej z obrazami. Równolegle powstał pierwszy wiersz. To był początek. Okazało się że możliwa jest komunikacja między obrazem i wierszem. Między malarstwem a poezją.
„Ta wymiana myśli, słów, kolorów, faktur zaprowadziła nas tutaj. Nowy obraz, nowe doznania, wspomnienia i przemyślenia. Myśli zaklęte w barwach. Pojawia się słowo, pomysł, coś co łączy nasze widzenie świata jako dwóch kobiet. Powstają historie które chcemy Wam przestawić.”

 

Monika Łasak
Przygodę z malarstwem rozpoczęła kilka lat temu ale działania plastyczne towarzyszyły jej od początku pracy zawodowej, która związana jest z edukacją przedszkolną. Od kilku lat prowadzi stronę internetową ,,Wyznanie pędzla”.

https://www.facebook.com/people/Wyznanie-p%C4%99dzla/100063482831485/

„Moje doświadczenia malarskie kształtowały się z potrzeby tworzenia, doświadczania, obserwacji często relaksowania się. Działalność plastyczna towarzyszyła mi w mojej codziennej pracy, poznawanie technik plastycznych jest moim hobby. W swoich pracach wciąż eksperymentuję z różnymi technikami i mediami szukając najlepszej formy wyrazu. Uwielbiam uwieczniać niezwykłość świata, ludzkich emocji ukrytych w postaci ptaszorów. Zmierzam w kierunku prostoty i czytelności przekazu. Wiele moich prac znajduje się w domach sympatyków malarstwa co sprawia mi ogromną radość i satysfakcję...”

Agata Kasprowicz
Nauczyciel, pasjonatka książek i siły słowa. Często zbyt wrażliwa, choć mocno trzymająca się życia. Poezja jest ze mną od wielu lat, pierwsze próby to koniec szkoły podstawowej i liceum. Pierwszy mistrz, Konstanty Ildefons Gałczyński. Pierwszy tomik "Gdy skrzydłem noc oczy mi zamyka ..." ukazał się dwa lata temu.

„Spotkania autorskie pozwoliły mi uwierzyć że warto pokonać bariery, podzielić się swoim spojrzeniem na emocje, wydarzenia, zależności. Szukam słów, przebieram między nimi, bawię się próbując ująć myśli w miarę przyzwoite ramy i mam nadzieję że nigdy się z tego nie wyleczę...”

 

Mikołajki (w) Między Wierszami

  

Nieubłaganym krokiem zbliżają się Mikołajki, czas obdarowywania najbliższych. A jako że uwielbiamy dawać prezenty, to i w tym roku organizujemy spotkanie z Mikołajem. Kto w terminie od 17 listopada do 4 grudnia włącznie, kupi u nas książkę itp. z oferty księgarni za minimum 60 zł  lub skorzysta ze specjalnie przygotowanych przez nas pakietów, będzie mógł te artykuły u nas zostawić, podając imię, nazwisko i wiek (na wszelki wypadek) dziecka/dzieci oraz (do ewentualnego kontaktu) namiary na któregoś z rodziców/opiekunów. My te prezenty ładnie zapakujemy, a 4 grudnia od 11:00 będzie je w lokalu wręczał najprawdziwszy Św. Mikołaj!

A w drugiej opcji Św. Mikołaj może odwiedzić Was w domu! Zasady są podobne jak wyżej – z tą różnicą, że dodatkowo będziemy potrzebowali adresu, pod który mają trafić prezenty. I ze względów logistycznych musicie mieszkać nie dalej niż 5 km od Jasnych Błoni – tych co mieszkają dalej, zapraszamy do nas.
Do artykułów kupionych na tę okazję doliczamy koszt materiałów do pakowania (pudełko, wstążka itp.) oraz słodki poczęstunek niespodziankę w lokalu/opcjonalnie koszty dojazdu w łącznej cenie 40 zł.
Proponowane przez nas gotowe zestawy:
• Do 1 roku życia: „CzuCzu Starter malucha” i „Śpij, króliczku”. Cena: 104,80.
• Do 3 roku życia: „Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta” i „Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków”. Cena: 119,80.
• Do 6 roku życia: „Goście na Boże Narodzenie” i „Basia Wielka księga o uczuciach. Cena: 103,89.
• Do 9 roku życia: „Gabinet dinozaurów” i „Rowley przedstawia Strasznie straszne opowieści”. Cena: 136,80.
• Powyżej 9 roku życia: „Gwiazdkowy prosiaczek” i „Preskot”. Cena: 126,80.
Serdecznie zapraszamy!
Wydarzenie jest częścią Zadania: "Masz wiadomość - księgarnie szeroko otwarte!", finansowanego ze środków Wydziału Kultury UM Szczecin

 

 

Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską 17 grudnia

W Między Wierszami magię świąt możecie poczuć kilka dni wcześniej. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską, którego motywem przewodnim będzie powieść "Wigilijna przystań". O książce: Odwiedź wyjątkową przystań nad Bałtykiem i przeżyj niezapomniane Święta! 

Czytaj więcej...

Przeczytamy "Ekspres polarny" Chrisa Van Allsburga 11 grudnia

Grudzień za pasem, a Mikołajki i Wigilia coraz bliżej! Z tej okazji nie możemy inaczej, jak zaprosić Was na spotkanie w klimacie świątecznym. Tym razem przeczytamy "Ekspres polarny" Chrisa Van Allsburga. Oczywiście to nie koniec atrakcji. Po zapoznaniu się z książką, wspólnie przygotujemy m.in. obrus dla św. Mikołaja i ozdobną kopertę na list do niego. Będą również drobne upominki. Całość poprowadzi Dorota z Bajubaju Childrenbooks, miłośniczka książek i dzieci, która stara się łączyć te dwie miłości inspirując najmłodszych i ich rodziców do spędzania wspólnie czasu na czytaniu. Spotkania odbywają się w przyjemnej atmosferze, w otoczeniu książek, pod czujnym okiem pasjonatów literatury. Zapraszamy dzieci w wieku 4+. Wstęp bezpłatny.