Między Wierszami

Wystawa zdjęć p. Artura Magdziarza pt. " La Bella Toscana"

Zapraszamy serdecznie do naszej kawiarnio-księgarni na wystawę fotografii Pana Artura Magdziarza pt. „ La Bella Toscana”
Zdjęcia przyciągają wzrok już od wejścia, przekazują jakby pewną magię, ciepło, a niesamowity koloryt ujętych miejsc sprawia, że nie sposób przejść obok obojętnie.
Zdjęcia pana Artura nie tylko ukazują uchwycone piękno natury lecz rozsiewają w nas zapach i smak, wyostrzają zmysły, przekazują coś więcej niż tylko ucztę dla oczu - wywołują emocję…

 


Pan Artur przedstawia nam „swoją” Toskanie w sposób wyjątkowy…
 „ Toskania  -  jeden z najpiękniejszych regionów Włoch, zachwyca pięknymi widokami, miasteczkami przesiąkniętymi wielowiekową kulturą i tym "czymś", co tak trudno opisać, ale jakże łatwo poczuć, gdy się już tam jest. Kiedy nad Toskanią wstaje dzień, aż zapiera dech, wszak to cud na ziemi. Malownicze doliny, poprzecinane wstęgami rzek, z rozrzuconymi pośród nich majestatycznymi starymi domami, które wyglądają jakby stały od zawsze.  Przybysza urzeka ciepło mieszkańców, doskonała kuchnia, sery i wina, nie mające sobie równych. Raz odwiedzić Toskanię, to jak poznać urzekającą kobietę  -  chciało by się do niej wracać i wracać, a najlepiej zostać z nią na zawsze. La Bella Toscana.
 
Toskańskie doliny to miejsce do którego wracam i będę wracał jeszcze wielokrotnie. Poza  krajobrazami „jedzącymi nam z rąk”, piękną architekturą, Toskania ma atmosferę i koloryt, sprawiający, że czuję się tam dobrze. Spokój poranka, leniwe popołudnie, pachnący wieczór i noc w którą aż szkoda spać, by nie stracić nic z tej życiowej uczty. Starszy pan zapraszający do swojego domu, aby pokazać naścienne malowidła których jest autorem. Zawstydziłem się gdy pomyślałem co ja bym zrobił, gdybym miał zaprosić całkowicie nieznajomych spotkanych na ulicy ludzi do siebie. Tu kieliszek wina, tam kawałek sera, kwitnące na wiosnę maki i jedyny w swoim rodzaju kolor ziemi po jesiennej orce. Fascynują mnie malutkie miasteczka, takie które można zwiedzić w jedno popołudnie. To w nich jak nigdzie, mieszkańcy nie zatracili ciekawości z jaką przyjmuje się przybysza z innych stron. Wiele rzeczy w Toskanii wydaje się zwyczajnie normalnych, takich jakimi być powinny, bez przesadnej skali i współczesnego zadęcia towarzyszącego nam w dużych miastach.
Zapraszam do odwiedzenia mojej wystawy  Artur Magdziarz AFRP „
www.labellatoscana.eu

 

Bilety na wydarzenia

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
raczej cyfry :)
Nieprawidłowe dane
0.00 PLN
Nieprawidłowe dane