Spotkania (w) Między Wierszami. Jarosław Molenda

Zapraszamy na dziewiąte wydarzenie w ramach cyklu "Spotkania (w) Między Wierszami". Naszym Gościem będzie Jarosław Molenda, z którym porozmawiamy o jego najnowszej książce pt. "W 80 filiżanek dookoła świata. Piętnaście najsłynniejszych kawiarni".
 
Obowiązują bezpłatne wejściówki:
 
 
O książce:
 
W swojej najnowszej, bogato ilustrowanej książce, Jarosław Molenda zabiera nas w podróż do piętnastu najsłynniejszych kawiarni świata. Podczas niej przyglądamy się różnym rodzajom kawiarni, w tym wiedeńskiej, tureckiej, hotelowej czy pałacowej oraz kawiarni-ciastkarni. Każdy z tych rodzajów charakteryzuje się specyficznym wystrojem, oświetleniem, rozmieszczeniem miejsc siedzą­cych, menu oraz kulturalną atmosferą.
 
Każdy prawdziwy miłośnik kawy powinien odwiedzić te miejsca przynajmniej raz w życiu, aby poczuć ich niezwykłą atmosferę. Niektóre z nich można zobaczyć podczas weekendowego wypadu do Wiednia, inne będą celem wakacyjnej podróży do Maroka czy Indonezji. W zgiełku codzienności stolik kawiarniany da­je chwilę oddechu i wypoczynku, a filiżanka aromatycznego naparu sprzyja powrotowi do równowagi. Kultowe kafejki wciąż roztaczają wokół siebie mityczną aurę i zapraszają, aby skosztować gorzkiej sło­dyczy kawy.
 
O autorze:
 
Pisarz, publicysta, niestrudzony globtroter. W 2015 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za upowszechnianie kultury i propagowanie historii. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Jest autorem ponad trzydziestu książek popularno-naukowych o tematyce historycznej i podróżniczej a także dziennikarzem magazynu "Dookoła Świata".
 
Prowadzenie: Gabriel Augustyn.
 
Zadanie: Spotkania (w) Między Wierszami 2021 jest realizowane w ramach Programu Partnerstwo dla książki.
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".